http://img.irna.ir/1392/13920701/80827957/80827957-4933102.jpgمحققان آمریكایی می گویند: زردچوبه كه در ادویه كاری استفاده می شود و به خردل، رنگ زرد می دهد در درمان سرطان، افسردگی و دیابت موثر است. تحقیقات دانشگاه پزشكی تگزاس و مركز سرطان هوستون واقع در آمریكا نشان می دهد كوركومین كه یكی از اجزای تشكیل دهنده زردچوبه است می تواند به درمان سرطان، افسردگی و دیابت كمك نماید.

در طب سنتی از این ادویه برای درمان بیماری هایی نظیر مشكلات زنان، مشكلات معده، اختلالات كبدی، بیماری های عفونی و اختلالات خونی استفاده می شود و امروزه علم روز دنیا نیز برای استفاده از این ادویه دلایل علمی یافته است. مطالعات سلولی نشان می دهد كوركومین كه ۲ درصد از ۵ درصد كل زردچوبه را تشكیل می دهد ماده ای ضد میكروب، عامل ضد جهش زا، ضد سرطان و ضد میكروب است.

به گفته محققان مطالعات زیادی در این زمینه بر روی جانوران انجام شده است كه توانایی بالقوه این ادویه در برابر بیماری های التهابی مانند سرطان، بیماری های عصبی، افسردگی، دیابت، چاقی و آترواسكلروز را نشان می دهد. در مطالعات بالینی نیز این ادویه در برابر بیماری های انسانی متعدد، از جمله سل، سرطان، دیابت، سندرم روده تحریك پذیر، آكنه و فیبروز اثربخشی از خود نشان داده است. این یافته اخیر دانشمندان دریافته ها در (Molecular Nutrition & Food Research) منتشر شده است.