دانشمندان می گویند افسردگی می تواند خطر ابتلا به بیماری پاركینسون را تا سه برابر افزایش دهد. نتایج تحقیقات دانشمندان تایوانی نشان می دهد افسردگی خطر ابتلا به پاركینسون را افزایش می هد. 
در این پژوهش كه ۱۰ سال به طول انجامید، پرونده پزشكی ۴ هزار و ۶۳۴ بیمار مبتلا به افسردگی و ۱۸ هزار و ۵۴۴ نفر انسان سالم مورد بررسی قرار گرفت. 
تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده نشان می دهد ۱.۴۲ درصد از افراد مبتلا به افسردگی در سنین بالا دچار بیماری پاركینسون شدند؛ در حالی كه این آمار در میان شركت كنندگان سالم تنها ۰.۵۲ درصد بود. به گفته محققان، افراد مبتلا به افسردگی ۳.۲۴ برابر بیشتر از دیگران احتمال ابتلا به بیماری پاركینسون را دارند. با این حال، دانشمندان هنوز نمی دانند كه آیا افسردگی علامت اولیه بیماری عصبی و یا دلیل این بیماری است. 
پیش از این نیز ارتباط افسردگی با طیف وسیعی از بیماری ها از جمله سرطان و سكته مغزی كشف شده بود. بیماری پاركینسون ، بیماری لرزش در وضعیت استراحت است كه شیوع آن بیشتر در سنین پیری است اما در جوانان هم دیده می‌ شود. این بیماری بر اثر از بین رفتن سلول‌ های ترشح كننده دوپامین (كه یك انتقال دهنده عصبی) است، رخ می‌ دهد. از علایم این بیماری می توان ارتعاش و لرزش دست و پا در حالت استراحت، كندی حركات، سختی و خشك شدن دست و پا و بدن و نداشتن تعادل را نام برد. این یافته جدید در مجله آنلاین (Neurology) به چاپ رسیده است.